Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Specialiųjų tyrimų tarnyba, kurio pagrindu aktyviau keisis informacija ir glaudžiau bendradarbiaus kovojant su galimais korupcijos atvejais valstybinių miškų ūkyje.

„Skaidrumas – svarbiausias Valstybinių miškų urėdijos veiklos principas ir neatsiejama kasdienės veiklos dalis. Su Specialiųjų tyrimų tarnyba jau turime bendradarbiavimo patirties, o pasirašytas susitarimas, tikimės, leis mūsų veiklą padaryti dar skaidresnę. Siekiame įdiegti aukščiausius skaidrumo standartus atitinkančią valstybinių miškų valdymo sistemą, kurioje neliktų vietos korupcijos apraiškoms“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

„Palaikome Valstybinės miškų urėdijos siekį bendradarbiauti korupcijos prevencijos srityje ir suvaldyti galimas korupcijos rizikas. Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios valstybės įmonės tikslas vadovautis aukščiausiais skaidrumo standartais yra sveikintinas“, – sako Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus.

STT ir Valstybinių miškų urėdijos sutarties pasirašymas
STT ir Valstybinių miškų urėdijos sutarties pasirašymas

Pagal š. m. rugpjūčio 1-ąją pasirašytą susitarimą Valstybinių miškų urėdija ir Specialiųjų tyrimų tarnyba sutaria glaudžiau bendradarbiauti ne tik kovojant su užfiksuotais korupcijos atvejais, bet ir identifikuojant rizikos faktorius, rengiant korupcijos prevencijos priemones, sistemingai keistis aktualia informacija.

Tai jau ne pirmas Valstybinės miškų urėdijos žingsnis, siekiant įmonės veiklą padaryti kuo skaidresnę. Šių metų liepą įsteigtas anoniminis pasitikėjimo elektroninio pašto adresas pasitikejimolinija@vivmu.lt.

Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė, tel. 8687 24944, el. p. vilija.railaite@vivmu.lt