Į Mažeikių rajono savivaldybę (toliau – Savivaldybę) atvykę Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) ir Mažeikių rajono ugniagesių komandos atstovai Savivaldybės ir Savivaldybės administracijos vadovams pristatė per metus nuveiktus darbus ir pasiektus rezultatus, informavo apie praėjusiais metais kilusius gaisrus, vykdytus gelbėjimo darbus. Pateikta statistika byloja, kad didžioji gaisrų dalis kyla dėl pačių žmonių kaltės, aplaidumo, nežinojimo ar abejingumo savo ir aplinkinių saugumui.

Ugniagesiai informavo, kad siekiant ugdyti gaisrinės saugos tradicijas, šiais metais bus vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Gyvenkime saugiai“. Akcijos metu vasario–gruodžio mėnesiais Mažeikių rajone bus aplankyta apie 1600 gyvenamųjų būstų. Jos metu, gyventojams sutikus, bus vertinama būstų gaisrinės saugos būklė, atkreipiamas dėmesys į tinkamą kietojo kuro krosnių, dūmtraukių įrengimą ir naudojimą. Pareigūnai informuos apie jų namuose esančius gaisrinės saugos reikalavimų pažeidimus, susijusius su kūrenimo įranga, elektros instaliacija ir prietaisais, dėl kurių dažniausiai kyla gaisrai. Taip pat bus paaiškinta, kaip tuos trūkumus pašalinti. Apsilankius ir patikrinus būstus gyventojų bus prašoma užpildyti ir pasirašyti pareigūnų pateiktas anketas. Pareigūnai tikisi geranoriško ir supratingo gyventojų bendravimo.

Vienas iš svarbiausių akcijos tikslų – skatinti gyventojus namuose įsirengti autonominius dūmų detektorius. Tuo siekiama, kad palaipsniui visuose gyvenamuosiuose būstuose būtų įrengti greitai ir patikimai užfiksuojantys vos kilusį gaisrą detektoriai. Jų čaižus garsas informuoja apie kilusią grėsmę ir galima suspėti lokalizuoti beįsiplieskiančią ugnį, kol ji dar nepasiglemžė turto ar net gyvybės.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Antanas Tenys, Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Mažeikių PGT viršininkas Audrius Tupikas, vyriausias specialistas Mindaugas Gaurilavičius, vyresnysis inspektorius Ričardas Kiškėnas, Mažeikių rajono ugniagesių komandos viršininkas Aurijus Jusys.