Startuoja socialinis projektas „Keliauk su knyga“

53 views
DALINTIS

2017 m. birželio 26 d. Mažeikių autobusų stotyje vyko socialinio projekto „Keliauk su knyga“ pristatymas, kurio metu Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka Mažeikių autobusų parkui įteikė krepšius su knygomis. Nuo šiol aštuoniuose tolimųjų reisų autobusuose keleiviai važiuodami galės skaityti knygas ir žurnalus.

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2017 m. vykdo Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą pavadinimu „B. A. B. 2017“ (biblioteka arčiau bendruomenės, bendruomenė arčiau bibliotekos), kurio tikslas – bendruomenių telkimas, bendruomeniškumo ugdymas ir, žinoma, skaitymo skatinimas. Projekto koordinatorė – Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dangira Undžienė.

Rengiant projektą „B. A. B. 2017“ buvo numatyti ne tik knygų pristatymai, susitikimai su žymiais Lietuvos menininkais, rašytojais, bet buvo galvojama ir apie naujus skaitymo skatinimo būdus. Prisimenant vietas, kuriose žmonės daugiausia laiko praleidžia laukdami, kilo idėja įrengti knygų krepšius autobusuose. Juk kelias iki didmiesčių ilgas, todėl žmonės keliaudami galėtų skaityti knygas.

Ši idėja buvo pasiūlyta Mažeikių autobusų parko administracijai, kuri sumanymui pritarė. Projekto rėmėjas – Viešosios bibliotekos partneris jau ne pirmame projekte – Mažeikių moterų LIONS klubas, kuris ir finansavo knygų krepšių pasiuvimą. Kai apie idėją papasakojome kitam Viešosios bibliotekos partneriui Visuomenės sveikatos biurui, šis pasisiūlė knygoms pagaminti spalvingus ir informatyvius skirtukus.

Knygoms skirtų krepšių pavadinimas irgi neatsirado atsitiktinai. Bibliotekoje surengėme konkursą: visi darbuotojai siūlė pavadinimus, kol pagaliau buvo išrinktas vienas – „Keliauk su knyga“, kurį pateikė vyresnioji bibliotekininkė metodininkė Ingrida Jonušienė. Pasirinktam pavadinimui pritarė ir LIONS klubo moterys.

Atlikus su Viešosios bibliotekos partneriais numatytus darbus, 2017 m. birželio 26 d. Mažeikių viešosios bibliotekos darbuotojai perdavė Mažeikių autobusų parkui aštuonis knygų krepšius, skirtus tolimųjų reisų autobusams, kuriuose keleiviai ras žurnalų ir įvairios literatūros: ir grožinės, ir fantastinės, ir psichologinės. Su suaugusiaisiais keliaujantys vaikai ir paaugliai taip pat galės mėgautis jiems skirtais leidiniais.

Tikimės keliautojų supratingumo: perskaitytą knygą reikėtų grąžinti į Mažeikių tolimųjų reisų autobusą, autobusų stoty įrengtą lentyną arba atnešti į Viešąją biblioteką. Krepšiai bus nuolat papildomi žurnalais, knygomis, kurias dovanoja bibliotekos skaitytojai.

Gerų, turiningų kelionių su knyga Mažeikių autobusų parko tolimųjų reisų autobusais!

DALINTIS