Vėžys kelia didžiausią pavojų darbuotojų sveikatai ES. EP pritarė taisyklėms, kuriomis siekiama apsaugoti darbuotojus nuo kancerogenų ir mutagenų poveikio darbe. Kancerogenai ir mutagenai – tai neretai vėžį bei genetines mutacijas keliantys cheminiai veiksniai. Spalio 25 d. europarlamentarai pritarė taisyklėms, padėsiančioms apsaugoti darbuotojus nuo jų poveikio darbe.

Į naujas taisykles numatoma įtraukti papildomus 11 vėžį sukeliančių cheminių veiksnių, nustatyti griežtesnius ribojimus tam tikroms medžiagoms ir užtikrinti visą gyvenimą trunkantį sveikatos stebėjimą kenksmingą poveikį patiriantiems darbuotojams.

Pakeitimų tikslas – per ateinančius 50 metų padėti išsaugoti iki 100 000 gyvybių.

„Darbas neturi varyti jūsų į kapus — jums turėtų būti malonu eiti į darbą. Darbas neturėtų reikšti to, kad jūs rizikuojate ir galite netgi netekti gyvybės“, – teigė EP pranešimą šia tema parengusi Marita Ulvskog (Socialistai ir demokratai, Švedija).

Vėžys darbe

Europos Sąjungoje vėžys yra pirmoji su darbu susijusių mirties atvejų priežastis. Kasmet 53 proc. su darbu susijusių mirčių sukeliama vėžio, palyginti su 28 proc. – kraujotakos sistemos ligų ir 6 proc. – kvėpavimo takų ligų.

Tarp dažniausiai darbo aplinkos sąlygotų vėžio susirgimų – plaučių vėžys (1 iš 10), mezotelioma, šlapimo pūslės vėžys.

Tarp labiausiai paveiktų sektorių – statybų, chemijos, automobilių, baldų, maisto, tekstilės, medienos apdirbimo pramonė, sveikatos priežiūros sektorius.