Kol kas Mažeikių rajone gripo epidemija neskelbiama, bet sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu ūmiai išaugo. Per praėjusią savaitę registruoti 846 susirgimo atvejai, iš jų – 40 gripo atvejų. Labiausiai medikų pagalbos prireikė vaikams, penkiose rajono mokyklose laikinai nutrauktas ugdymo procesas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informavo, kad Mažeikiuose sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu padidėjo nuo 99 iki 158 atvejų / 10 tūkst. gyventojų. Dominuoja ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, o gripo atvejai čia sudaro nedidelę dalį – 4,73 proc. Daugiausiai sirgo vaikai – 676 atvejai (79,91 proc. visų sergančiųjų).

Padidėjus vaikų sergamumui šiuo metu, iš 24 Mažeikių rajono bendrojo ugdymo įstaigų pamokos nevyksta penkiose: Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje, Senamiesčio, Balėnų, Užlieknės pagrindinėse ir „Vyturio“ pradinėje mokyklose. Praėjusią savaitę laikinai uždarytos Kazimiero Jagmino ir „Žiburėlio“ pradinės mokyklose šią savaitę atnaujino veiklą. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad išaugus sergamumui mokyklose, galima laikinai nutraukti jose vykstantį mokymą, tam nebūtinai rajone turi būti paskelbta epidemija. Sprendimą dėl mokymo stabdymo įvertinusios moksleivių sergamumą ir suderinusios su Savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi priima pačios įstaigos.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų / 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.
Viena svarbiausių gripo profilaktikos priemonių – rankų higiena, nes per nešvarias rankas gali išplisti 80 proc. užkrečiamųjų ligų, tarp jų – ir gripas. Nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių.

Todėl rekomenduojama:
* vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
* vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
* laikytis rekomendacijų kosint ir čiaudant – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
* neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
* gerai vėdinti patalpas;
* susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
* sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.