Pikelių bendruomenė vykdė projektą, kurį pasiūlė vietos gyventojai „Mūsų miestelis mūsų gyventojų akimis“, kuris pradėtas 2016 m.

Praėjusiais metais vykdyto projekto pradžia buvo reikšminga visiems gyventojams, o ypač jaunimui. Jaunimo būrys dalyvavo projekto vykdyme ir patys atliko daugelį darbų, vienas iš jų – įrengta lauko šachmatų lenta. Taip pat darbuose dalyvavo ir vyresni gyventojai. Taip buvo labiau suartintos kartos ir išryškėjo bendruomeniškumo poreikis.

Pratęsiant projektą šiemet nupirktos lauko šachmatų figūros, kurioms lėšas skyrė Mažeikių rajono savivaldybė iš nevyriausybinių organizacijų programų 2017 m. finansavimo.

Įrengus lauko šachmatų lentą ir nupirkus figūras pakviestas ilgametis šachmatų turnyrų organizatorius ir vedėjas Gintaras Paulauskas, šachmatų klubo „Matas“ vadovas, kuris Pikelių pagrindinėje mokykloje moksleivius mokė žaisti šaškėmis ir šachmatais. Buvo surengti mini turnyrai, prizais apdovanoti laimėtojai (paruošė Pikelių bendruomenė). Padėkota svečiui už suteiktas žinias, turiningą popietę. Pagrindinės mokyklos kolektyvais maloniai prisidėjo ir dalyvavo.