Mažeikių rajone nuo vasario 7 d. paskelbta gripo epidemija. Praėjusią savaitę tris dienas buvo uždarytos visos bendrojo ugdymo įstaigos, pamokos atnaujintos nuo šio pirmadienio, vasario 12 d. Sergančiųjų rajone gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau –ŪVKTI) vis daugėja.

Rajone šeštąją šių metų savaitę diagnozuoti 1 602 gripo ir ŪVKTI atvejai, iš jų 329 gripo atvejai. Ankstesnę savaitę buvo registruoti 1 077 susirgimo atvejai, iš jų gripas diagnozuotas 136 asmenims. Mažeikių rajone vis dar dominuoja ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Iš visų susirgusiųjų daugiausia serga vaikai iki 17 metų.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius informuoja, kad ugdymo įstaigų vadovams su įstaigos steigėju (Savivaldybe) pavesta spręsti dėl galimo vaikų ugdymo veiklos nutraukimo pratęsimo, jei gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sirgs daugiau kaip 20 proc. ugdymo įstaigos mokinių.

Medikai primena, kad gripas gana dažnai pasireiškia epidemijomis ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų, tokių kaip plaučių uždegimas, sinusitas, ausų uždegimas, miokarditas, encefalitas, meningitas. Siekiant apsisaugoti nuo gripo specialistai rekomenduoja laikytis asmens higienos rekomendacijų: dažnai plauti rankas, neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ar burnos, prisidengti burną kosint ar čiaudint, dažnai vėdinti patalpas, pajutus gripui būdingus simptomus neiti į darbą ar ugdymo įstaigą.

Epidemijos metu būtina riboti bet kokius masinius renginius vaikų ugdymo įstaigose, sugriežtinti privalomą patalpų vėdinimą ir nukenksminantį valymą, asmens higienos reikalavimų laikymąsi, sugriežtinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos būklės kontrolę priimant vaikus į grupes ir sergančių vaikų laikiną izoliaciją ikimokyklinėse įstaigose.