Vakar, spalio 11 d., Briuselyje buvo pasirašytas Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Estijos mokesčių ir muitų valdybos, Latvijos Respublikos valstybinės pajamų tarnybos ir Lenkijos Respublikos nacionalinės mokesčių administracijos susitarimas dėl keitimosi informacija automatinio numerių atpažinimo sistemose.

Nacionalinės Lietuvos, Latvijos ir Estijos automatinio numerio atpažinimo sistemos prieš keletą metų buvo sujungtos į bendrą sistemą ir pasiteisino – kova su kontrabanda ir kitais muitų teisės aktų pažeidimais tapo efektyvesnė.

Vakar prie šios bendros automatinio numerio atpažinimo sistemos prisijungė ir Lenkijos muitinės postai.

„Bendradarbiavimas šioje srityje suteiks didesnes galimybes ieškoti ir rinkti informaciją apie ieškomas transporto priemones su kroviniais bei jų judėjimo maršrutus“, − sakė Muitinės departamento generalinis direktorius Arūnas Adomėnas.

Automatinio numerių atpažinimo sistema skirta kaupti informacijai apie transporto priemonių eismą muitinės postuose, atpažinti transporto priemonių valstybinius numerius ir konteinerių kodus kelių ir geležinkelių postuose prie išorinių ir vidinių ES sienų. Remiantis šia sistema visos šalys – Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija − keičiasi duomenimis apie norimus užfiksuoti transporto priemonės sienos kirtimo faktus ir, esant reikalui, imasi tarpusavyje suderintų veiksmų.

Taip pat šia sistema naudojasi ir kitos Lietuvos kontrolės bei teisėsaugos institucijos.