Gruodžio 3-ąją Mažeikiuose paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Šią dieną mūsų rajono bendruomenė kartu su rajono neįgaliaisiais prisijungė prie respublikinės socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES“.

Po Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje aukotų šv. Mišių neįgalieji, jų artimieji ir miestiečiai rinkosi prie kultūros centro, kur pirmą kartą su balionais rankose kūrė „gyvą“ skulptūrą – akcijos ženklą, simbolizuojantį žmonių su negalia ir negalios neturinčiųjų bendrystę ir pagalbą vienas kitam. Sustoję į akcijos ženklo formą neįgalieji ir visi susirinkę mažeikiškiai paleido į dangų balionus ir taip paviešino žinią apie sveikųjų ir neįgaliųjų žmonių bendrystę.
Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė pasidžiaugė tokia bendruomenę vienijančia iniciatyva. Pasak vicemerės, reikia glaudaus ryšio, žinių ir bendravimo, kad rodytumėme gerą pavyzdį mažiesiems ir gerbtumėme vieni kitus.

Šios nacionalinės akcijos organizatoriai ir koordinatoriai – Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ ir viešoji įstaiga „Baltijos ugdymo centras“.

„Šia akcija iniciatoriai kviečia visuomenę jungtis ir pasakyti, kad „Aš“ – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu“ – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir „Mes“ – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti“, – informavo organizatoriai.

1992 m. Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Graži bei prasminga iniciatyva „Aš ir Tu – tai MES“ prasidėjo 2016 metais.