Pokyčių dirbtuvės – renginys, kuris telkia Lietuvos jaunimą, bendruomenių lyderius ir savo gimtuosius miestus mylinčius, tačiau šiandien kitur gyventi išvykusius, profesionalus. Savaitgalį Mažeikiuose vykusios dirbtuvės buvo atvira idėjų miestui erdvė, kurioje dalyviai išvystė tris iniciatyvas, prisidėsiančios prie krašto augimo.

Daugiausiai dirbtuvių dalyvių susibūrė MZKatono idėjai vystyti – jaunimas į Mažeikius nori atvežti programuotojų tarpe populiaraus renginio, vadinamo hakatonu, formatą, kurį pritaikytų piliečių aktyvumui skatinti. Kiti renginio dalyviai vystė specialistų konsultacijų – paskaitų ir konkurso Mažeikių įvaizdžiui tobulinti iniciatyvas.

Nuotraukų autorė: Dajana Damašauskaitė
Nuotraukos autorė: Dajana Damašauskaitė

Vilniuje studijuojanti ir dirbanti Mažeikių alumni bendruomenės lyderė Vaida Jonušytė mano, kad visos iniciatyvos yra realiai įgyvendinamos: „viskas priklauso nuo asmeninės motyvacijos, o jos dirbtuvių dalyviams netrūksta – nuostabu, jog žmonės Mažeikiuose taip domisi ir ieško idėjų”. Vaidos nuomone, MZKatono iniciatyva yra perspektyviausia ir įdomiausia – tikimasi, kad ji pritrauks daug jaunimo bei miesto alumnų, bus sėkminga.

Mažeikių Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, po mokslų gyventi į gimtą miestą grįžęs, Edgaras Kontrimas džiaugėsi renginio rezultatais: „visos renginyje iškeltos iniciatyvos yra svarbios gyvenimo kokybės gerinimui mūsų mieste, todėl darysime viską, kad jos nebūtų užmirštos“. Edgaras su Mažeikių alumnais ir jaunimu planuoja įgyvendinti MZKatono iniciatyvą bei prisidėti prie, jo nuomone, labai reikalingos iniciatyvos – konkurso miesto įvaizdžio tobulinimui.

Nuotraukos autorė: Dajana Damašauskaitė
Nuotraukos autorė: Dajana Damašauskaitė

Dirbtuvių metu iškelti miesto iššūkiai ir stipriosios pusės neliks užmiršti – renginys subūrė vietos jaunimo lyderius, savivaldos atstovus ir Mažeikius mylinčius, bet gyvenančius kituose miestuose, alumnus, kurie drauge įgyvendins užsibrėžtus planus. Mažeikiuose nebegyvenantys kraštiečiai, susibūrę į City Alumni bendruomenę, tęs veiklą ne tik įgyvendinant renginio metu išvystytas idėjas, bet ir kitas iniciatyvas miesto augimui.

Pokyčių dirbtuvės yra įgyvendinamos pagal City Alumni iniciatyvos vykdomą projektą „Jaunimo įsitraukimas į gimto krašto vystymą“. Projektu siekiama telkti sąmoningus jaunus piliečius ir skatinti juos inicijuoti pokyčius savo gimto miesto viešajame gyvenime.

Daugiau informacijos: www.cityalumni.lt
City Alumni koordinatorė Marija Šaraitė
marija@baltosiospirstines.lt | 862254719