Vasario 2–4 dienomis Sočyje vyko 45-tasis Europos jaunučių, jaunių ir jaunimo sportinio karatė čempionatas. EKF (Europos karatė federacijos) duomenimis, tai geriausiai organizuotas Europos sportinio karatė čempionatas per visą jo organizavimo istoriją.

Į šios olimpinės sporto šakos čempionatą Lietuva pirmą kartą istorijoje delegavo šalies rinktinę. Į šios rinktinės sudėtį pateko ir du mažeikiškiai, karatė klubo „Danas“ trenerio Artūro Geriko auklėtiniai – Gabrielė Marozaitė ir Mantas Lobanovas, sausio mėnesį iškovoję Lietuvos čempionų titulus savo amžiaus kategorijose. Iš viso čempionate dalyvavo 956 sportininkai iš 45 šalių. Mūsų sportininkai gyveno, treniravosi ir varžėsi tose pačiose vietose, kaip ir 2014 m. olimpinių sporto žaidynių dalyviai.

Pirmosiomis čempionato dienomis jaunučių ir jaunių kovų kategorijose Lietuvos atstovai nelaimėjo nė vienos kovos. Rezultatai nustebino paskutiniąją čempionato dieną jaunimo (18–20 m.) kovų kategorijose, kai abu mažeikiškiai įrodė, kad gali varžytis niekuo nenusileisdami su aukščiausio lygio Europos sportinio karatė atletais. Gabrielė Marozaitė pirmoje kovoje įveikė rusę, o antroje kovoje įveikusi Belgijos atstovę pateko į čempionato pusfinalį. Deja, čia teko pripažinti Šveicarijos kovotojos, vėliau tapusios Europos čempione, pranašumą, o kovoje dėl bronzos buvo nusileista serbei. Vis dėlto, iškovota penktoji vieta pirmą kartą dalyvaujant tokio lygio čempionate yra didžiulis pasiekimas. Mantas Lobanovas pirmoje kovoje po labai įtemptos kovos nugalėjo pasaulyje pasižymėjusį Juodkalnijos sportininką, tačiau antroje kovoje pripažino sportininko iš Graikijos pranašumą.

Šie mažeikiškių pasirodymai tik įrodo, kad mūsų miesto karatė klubai yra vieni pajėgiausių Lietuvoje, o miesto garsintojai Mantas Lobanovas ir Gabrielė Marozaitė – ateities Olimpinės viltys.

Karatė klubo „Danas“ prezidentas Artūras Gerikas