Trečiadienio (kovo 21 d.) vakarą Briuselyje iškilmingos ceremonijos metu buvo paskelbti Metų europarlamentarai. Pirmą kartą istorijoje Metų europarlamentarais pripažinti du Lietuvos atstovai – Laima Andrikienė ir Petras Auštrevičius, atitinkamai tarptautinės prekybos ir užsienio politikos srityse.

Finaliniame etape dėl apdovanojimo L. Andrikienė varžėsi su Vokietijos atstovu, EP Tarptautinės prekybos komiteto pirmininku Bernd’u Lange ir Prancūzijos atstovu, to paties Europos Parlamento komiteto nariu Franck’u Proust’u.

Teisėjų komisijoje, kuri įvertino europarlamentarų pasiekimus eilėje sričių, nuo aplinkosaugos iki prekybos susitarimų, nuo skaitmeninių technologijų iki žemės ūkio ir t.t., buvo ne tik „The Parliament Magazine“, akylai stebinčio Europos Parlamento narių darbą ir analizuojančio jį, atstovai, bet ir EUROCITIES, „Spinelli Group“, „Human Rights Without Frontiers International“, „Rasmussen Global“, „Friends of Europe“, verslo asociacijų atstovai.

Priimdama garbingą apdovanojimą Laima Andrikienė pasakė: „Kai kalbame apie tarptautinę prekybą, dauguma žmonių nesupranta mūsų kalbos, nes joje pilna magiškų žodžių: TTIP, DCFTA, AA, MFA, EPCA, CETA, OBOR ir kitų – IPI, TDI, FDI. Tačiau už tų žodžių – konkretūs veiksmai, programos, sutartys, kurie turi padaryti Europą didžia. Tuose žodžiuose – daug atkaklaus darbo, drąsos ir tikėjimo. Europos Sąjunga nestato sienų, ES tiesia tiltus.“

Kasmet Briuselyje leidžiamo „Parlamento žurnalo“ (Parliament Magazine) iniciatyva vyksta Metų europarlamentarų rinkimai, jie vyko ir šiemet.

Metų europarlamentaro apdovanojimai, dažnai pristatomi kaip „Briuselio oskarai“, iškilmingos ceremonijos metu įteikiami istoriniame Concert Noble pastate, o į iškilmes susirenka visas Europos Sąjungos institucijų – Europos Parlamento, Europos Komisijos, ES Tarybos – elitas, kitų Briuselyje veikiančių institucijų, diplomatinio korpuso atstovai.

Dr. Laima Andrikienė Europos Parlamente dirba trečiąją kadenciją, ji yra EP Tarptautinės prekybos ir Užsienio reikalų komitetų bei Saugumo ir gynybos pakomitečio narė. L. Andrikienė yra didžiausios Europos Parlamento frakcijos – Europos liaudies partijos – narė, Lietuvos delegacijos vadovė šioje frakcijoje. L. Andrikienė yra Kovo 11-osios Akto signatarė.

EP narės dr. Laimos Andrikienės biuro Vilniuje informacija