Lapkričio–sausio mėn. daugiau kaip 40-yje Europos miestų, įskaitant Vilnių, Kauną ir Panevėžį, vyks nemokami filmų seansai.

Gauti prestižinį Europos Parlamento LUX kino apdovanojimą šiemet pretenduoja filmai „120 dūžių per minutę“ („120 battements par minute“, rež. Robin Campillo, Prancūzija), „Samių kraujas“ („Sameblod“, rež. Amanda Kernell, Švedija, Danija, Norvegija) ir „Vesternas“ („Western“, rež. Valeska Grisebach, Vokietija, Bulgarija, Austrija).

Filme „120 dūžių per minutę“ rodomas grupės „Act Up“ aktyvistų gyvenimas 1992 m. Prancūzijoje. Šios grupės nariai kovojo už tai, kad AIDS tyrimams, gydymui ir profilaktikai būtų skirta daugiau dėmesio.

Filme „Samių kraujas“ pasakojama apie samių mergaitę, svajojančią apie kitokį gyvenimą ir bandančią atsiskirti nuo savo bendruomenės, kad apsisaugotų nuo pajuokos ir išpuolių, su kuriais ši bendruomenė dažnai susiduria.

„Vesternas“ – tai istorija apie vokiečių darbininkus, dirbančius Bulgarijoje statomoje hidroelektrinėje. Filme keliami ekonominės imigracijos ir integracijos klausimai.

Lietuvos kino mėgėjai į LUX kino apdovanojimą pretenduojančius filmus galės pamatyti lapkričio 25–26 d. Vilniaus kino cente „Pasaka“, Kauno kino teatre „Cinamon“ ir Panevėžio kino centre „Garsas“. Pateikiame visą filmų peržiūrų ES miestuose sąrašą.

Kaip ir praeitais metais, už labiausiai patikusį filmą galite balsuoti ir Jūs – LUX kino apdovanojimo tinklalapyje, o vienam iš balsavusiųjų atiteks kelionė į kitų metų Karlovy Varų kino festivalį.

Savo ruožtu lapkričio 8–10 d. į apdovanojimą pretenduojantys filmai bus nemokamai vienu metu rodomi keliose Europos valstybėse. Po filmų peržiūrų žiūrovai turės galimybę užduoti klausimus filmų atstovams arba tiesiogiai susisiekti su jais tam skirtoje „Twitter“ paskyroje.

Šių metų nugalėtojas bus paskelbtas ir apdovanotas lapkričio 14 dieną Europos Parlamente Strasbūre. Ceremonijos metu reportažą EP „Instagram“ paskyroje kuruos šių metų EP fotokonkurso #ByeByeRoaming laimėtojai ir specialaus apdovanojimo sulaukę fotografai.

EP kino apdovanojimas kasmet skiriamas filmui, iliustruojančiam europines vertybes ir atskleidžiančiam Europos kultūrų įvairovę.