ES vairą perimančių estų prioritetai: e. paslaugos ir gynyba

53 views
DALINTIS

Nuo 2017 m. liepos 1 d. pirmininkavimą ES Tarybai iš Maltos perėmė Estija. Paklausėme estų europarlamentarų, ko jie tikisi iš savo šalies pirmininkavimo.

Tunne Kelam (Europos liaudies partija): Bendro požiūrio į saugumo ir gynybos politiką ieškojimas, netikrumo ir pragmatinių dvejonių įveikimas vertinant Rusijos agresiją ir plėtojant Rytų kaimynystės politiką yra pagrindiniai prioritetai, taip pat pažanga kuriant bendrąją skaitmeninę rinką ir įgyvendinant bendrą energetinę politiką.

Marju Lauristin (Socialistai ir demokratai): Skaitmeninės visuomenės plėtra yra neabejotinas Estijos pirmininkavimo prioritetas. Šioje srityje mūsų šalis ne kartą pristatyta kaip lyderė, o tai reiškia, kad privalome kiek įmanoma daugiau nuveikti. Rytų partnerystė yra kitas svarbus prioritetas.

Yana Toom (Liberalai ir demokratai) : Estijos e. vyriausybės sistema pateikiama kaip atvirumo ir pasitikėjimo pavyzdys. Didelį dėmesį skirsime tarpvalstybinei e. prekybai. Be to, laukia nelengvos derybos dėl audiovizualinių paslaugų direktyvos.

Kaja Kallas (Liberalai ir demokratai): Skaitmeninė visuomenė neabejotinai yra didžiausias mūsų darbas ir privalumas. Tai reiškia, kad su tuo susiję lūkesčiai labai dideli. Per mūsų pirmininkavimo laikotarpį derybos dėl daugelio skaitmeninės rinkos srities teisė aktų pasieks finišo tiesiąją.

Urmas Paet (Liberalai ir demokratai): Pagrindiniai klausimai bus bendradarbiavimas gynybos srityje, skaitmeninė Europa ir duomenų judėjimas, taip pat „Brexit“ derybos.

Indrek Tarand (Žalieji: Pristatydamas savo šalies pirmininkavimo prioritetus EP komitetų pirmininkams Estijos atstovas Europos Sąjungoje Matti Maasikas pažymėjo, kad norime pažadėti mažiau, o nuveikti daugiau. Sutinku su tokia taktika ir tikiu, kad Estija kai kuriose srityse pajėgi padėti pasiekti kompromisą.

Šiandien apytiksliai nuo 11 val. Lietuvos laiku Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Estijos premjeras Jüri Ratas pristatys savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai programą ir prioritetus.

DALINTIS