EP vadovas: sienomis atsitverti nuo migracijos problemų nepavyks

48 views
DALINTIS

Europai reikalinga veiksmingesnė migracijos valdymo strategija. Tokia buvo pagrindinė birželio 21 d. Parlamente vykusios konferencijos apie migraciją išvada.

Per 700 renginio dalyvių, įskaitant EP pirmininką A. Tajani, daugiausia dėmesio skyrė migrantų srautų valdymui, pabėgėlių integracijai, pamatinių migracijos priežasčių šalinimui ir kovai su nelegaliais žmonių gabentojais.

2015–2016 m. 2,5 mln. žmonių pasiprašė prieglobsčio Europos Sąjungoje, o Italijai ir Graikijai tenka didžiausias jų priėmimo krūvis.

1 990Tiek migrantų žuvo šiemet bandydami Viduržemio jūra pasiekti Europą. 

„Labai neteisinga, kad nedideliam skaičiui valstybių narių paliekama šios atsakomybės našta, įskaitant didžiulių Viduržemio jūros plotų patruliavimą ir gelbėjimo operacijas“, – migracijai skirtoje konferencijoje kalbėjo EP pirmininkas A. Tajani.

Jis pridūrė, kad šiuo metu europarlamentarai svarsto siūlymus dėl prieglobsčio sistemos reformos, numatančios automatinį pabėgėlių naštos pasidalijimo mechanizmą.

A. Tajani taip pat kaltino „populistus <…>, kurie sėja panieką ir baimę“ ir „puoselėja iliuziją, kad galime paversti Europą tvirtove tiesiog atsitverdami sienomis nuo problemų“.

Prieš šiandien prasidedantį Europos viršūnių susitikimą jis ragino ES šalių lyderius nubrėžti „išsamią Europos strategiją, kuri spręstų problemą iš esmės“.

DALINTIS