Antonio Tajani: „Tikrasis saugumas priklauso nuo gebėjimo bendradarbiauti“

51 views
DALINTIS

Ketvirtadienį kalbėdamas ES viršūnių susitikime A. Tajani ragino valstybių lyderius spręsti saugumo, imigracijos, nedarbo ir klimato kaitos problemas.

„Brexit, krizės Sąjungos viduje ir išorėje bei gyventojų patiriama globalizacijos baimė skatina žmones ieškoti saugumo Europos vienybėje. Negalime ignoruoti šio pagalbos šauksmo. Jei nerasime sprendimų saugumo, imigracijos, nedarbo ir klimato kaitos srityse, tuštumą užpildys populistai“, – pažymėjo EP pirmininkas.

„Prieglobsčio teisė, kaip ir solidarumas, yra mūsų pagrindinių vertybių dalis. Tačiau prieglobsčio teisė nereiškia, kad neturime būti griežti, kovodami su neteisėta migracija“, tęsė jis.

Trečiadienį Parlamente vykusioje konferencijoje apie migraciją ES institucijų lyderiai dar kartą paragino valstybės nares solidariai dalintis pabėgėlių našta ir šalinti pamatines migracijos krizės priežastis.

„Dabartinė naštos pasidalijimo sistema žlugo. Visos ES institucijos pakviestos nedelsiant pateikti sprendimą dėl prieglobsčio teisės reformos, – kalbėjo A. Tajani. – Turime imtis veiksmų įvairiose srityse. Viena vertus, reikia stiprinti išorės sienų kontrolę, užtikrinant tinkamas priemones ir išteklius naujajai Sąjungos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybai. Kita vertus, reikia skatinti tvirtą partnerystę su Afrika, kurią įgyvendindami galėtume ne tik įveikti problemas, bet ir daugiau dėmesio skirti didelėms šio žemyno galimybėms.“

Kalbėdamas apie kovą su terorizmu, EP vadovas pažymėjo, kad „tikrasis saugumas priklauso nuo gebėjimo bendradarbiauti ir pasitikėti vieniems kitais, dalytis duomenų bazėmis ir informacija, technologijomis ir gerąja patirtimi, koordinuoti Europos ir trečiųjų šalių žvalgybos tarnybų darbą“.

Jis taip pat pabrėžė, jog „tampa vis labiau akivaizdu, kad Sąjungai reikia turėti pajėgumų imtis karinių veiksmų“ ir pridūrė, kad europarlamentarai „pasiruošę nedelsiant svarstyti Komisijos pasiūlymą dėl Europos gynybos fondo įsteigimo“.

Be to, reaguodamas į JAV prezidento D. Trumpo ketinimą pasitraukti iš Paryžiaus klimato sutarties, EP pirmininkas ragino stabdyti klimato kaitą, kuri nėra mitas, o „dramatiška realybė, daranti poveikį milijonams žmonių, kurie kenčia nuo sausros arba kitų ekstremalių klimato reiškinių“.

Jis taip pat akcentavo pramonės svarbą: „Europos gyventojai nebenori, kad įmonės perkeltų gamybą ten, kur socialinės normos ar aplinkosaugos standartai žemesni. 80 proc. inovacijų ir eksporto sutelkta pramonėje, joje taip pat sukuriama didelė dalis darbo vietų. Todėl visų sričių politikoje pagrindinį dėmesį turime skirti pramonės pagrindo stiprinimui.“

DALINTIS