10 filmų pretendentų gauti 2017 metų LUX kino apdovanojimą

49 views
DALINTIS

Liepos 2 dieną 52–ajame Karlovy Varų kino festivalyje buvo paskelbti 10 filmų, kurie pretenduoja gauti 2017 m. LUX kino apdovanojimą.

Europos Parlamento LUX apdovanojimas kasmet teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę. Trys finalininkai bus paskelbti liepos pabaigoje, o nugalėtojas paaiškės lapkritį.

Dėl 2017 m. LUX kino apdovanojimo varžosi:

„Čigonas“ („A Ciambra“), rež. Jonas Carpignano (Italija, Brazilija, JAV, Prancūzija, Vokietija, Švedija);

„120 dūžių per minutę“, rež. Robinas Campillo (Prancūzija);

„Šlovė“, rež. Kristina Grozeva ir Petar Valchanov (Bulgarija, Graikija);

„Akmeninė širdis“, rež. Guðmundur Arnar Guðmundsson (Islandija, Danija);

„Belgų karalius“, rež. Peter Brosens ir Jessica Woodworth (Belgija, Nyderlandai, Bulgarija);

„Samių kraujas“, rež. Amanda Kernell (Švedija, Danija, Norvegija);

„1993-iųjų vasara“, rež. Carla Simón (Ispanija);

„Paskutinė šeima“, rež. Jan P Matuszyński (Lenkija);

„Kita vilties pusė“, rež. Aki Kaurismäki (Suomija, Vokietija);

„Western“, rež. Valeska Grisebach (Vokietija, Bulgarija, Austrija).

Šiuos filmus atrinko speciali ekspertų komisija, kurios sudėtyje buvo ir atstovė iš Lietuvos – kino teatro „Pasaka“ vadovė Greta Akcijonaitė.

10 filmų sąrašą liepos 2 dieną Karlovy Varų festivalyje paskelbė EP Kultūros komiteto vicepirmininkė Helga Trüpel, Biudžeto kontrolės komiteto vicepirmininkė Martina Dlabajová, Kultūros komiteto narė Bogdan Wenta ir LUX premijos koordinatorė Doris Pack, bendradarbiaudamos su Karlovy Varų festivalio kolektyvu.

Liepos pabaigoje iš dešimties filmų bus atrinkti trys finalininkai, kurie bus subtitruoti visomis oficialiomis ES kalbomis ir rudenį parodyti per „LUX kino dienas“ visose valstybėse narėse.

Nugalėtojas paaiškės lapkričio mėn. plenarinėje sesijoje Strasbūre ir bus pritaikytas regos ar klausos negalią turintiems žiūrovams.

Praeitais metais daugiausių EP narių balsų sulaukė ir LUX kino apdovanojimą pelnė Vokietijos režisierės Maren Ade kartu su Rumunijos ir Austrijos prodiuseriais sukurtas filmas „Tonis Erdmanas“.

Be to, už labiausiai patikusį filmą LUX kino apdovanojimo tinklalapyje galėjo balsuoti visi norintys. Daugiausia jūsų simpatijų taip pat sulaukė „Tonis Erdmanas“.

DALINTIS